TEDAVİLER

Kanal Tedavisi

Tedavi edilmemiş çürükler nedeniyle dişin aşırı derecede hasar gördüğü/iltihaplandığı durumlarda, hasarlı dokunun uzaklaştırılıp, kök kanalının şekillendirilmesi, temizlenmesi ve ardından kanalların dolgu maddeleriyle tam ve düzgün bir şekilde doldurulması işlemine kanal tedavisi adı verilmektedir.

Kök kanal tedavisi, dişin en iç tabakası olan pulpa (sinir damar paketi) tabakasının travma, enfeksiyon, çok ilerlemiş derin çürük gibi nedenlerle zarar görmesi sebebiyle uygulanır. Hastalar çoğu zaman şiddetli ağrı,iltihaplanma ve şişlik ile kliniğe başvurmaktadırlar.

Kök kanal tedavisi ağrılı bir tedavi şekli kesinlikle değildir. Kullanılan lokal anestezikler vemodern anestezi teknikleri sayesinde kanal tedavisi ağrısız ve son derece konforlu bir şekilde yapılabilmektedir.

Kök kanallarını genişletmek için kullanılan cihazlar ve sistemlerin gelişmesi sayesinde lokal anestezi altında tedavinin bitirilmesi süreci en fazla bir saat sürer.

Kanal tedavisinin başarılı yapıldığı dişlerin ömrü işlem görmemiş sağlıklı bir diş kadar uzun olmaktadır.
Sanılanın aksine kanal tedavisi gören dişlerin ömrü kısalmaz.

Çiğneme kuvvetlerine daha dirençli olması ve estetik açıdan daha iyi bir görüntü elde etmek için porselen dolgular (inley-onlay) veya porselen kuronlar kanal tedavisini takiben uygulanabilmektedir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Planlanıyor?

Gülüş ihtiyaçlarınızı anlamak için detaylı bir muayene ile başlıyoruz.
Size özel tedavi seçeneklerini içeren bir plan oluşturarak gülüş hedeflerinize ulaşmanızı sağlıyoruz.
Tedavi planını hayata geçiriyor ve süreci düzenli takip ederek istediğiniz gülüşe adım atmanızı sağlıyoruz.

Siz de Sağlıklı Bir Gülüşe Adım Atın!
Hemen Randevu Oluşturun.