TEDAVİLER

Gülüş Tasarımı

Güzel bir gülüşe sahip olmak kişinin özgüveninin artmasında, sosyal hayatının kolaylaşmasında, insan ilişkilerinde kendini daha güvenli ve rahat hissetmesinde son derece önemlidir.

Gülüşünüzü güzelleştirmek biz estetik diş hekimlerinin en önemli amaçlarından birisidir.

Gülüş tasarımı kişinin yüz şekline göre belli bir altın oran dahilinde en estetik ve doğal gülüşün oluşturulmasıdır.

Gülüş tasarımı sadece dişleri ilgilendiren bir tedavi değildir. Dişler yüz ve gülüş ile bir bütündür. Bu bütünlüğün doğal ve güzel olması için diş yapısı ve yüz şeklinin ahenk içinde olması gerekir. Gülüş tasarımının en önemli özelliği tamamen kişiye özel olmasıdır. Dudak ve gülüş hattını değerlendirerek kişinin yüz şekline, yüz hatlarına en uygun ve estetik gülüş tasarlanır.

Gülüş tasarımında tedavi öncesi planlama ve kişinin isteklerinin belirlenmesi son derece önemlidir. Tedavi öncesi dudakların konumu ve gülme hattı, dişetlerinin görünürlüğü ve seviyesi, kişinin yüz şekli ve çeneler arası ilişkisi her açıdan alınan fotoğraflar dahilinde değerlendirilir ve kaydedilir. Pembe estetik dediğimiz dişetlerinin seviyelenmesi ve düzenlenmesi, güldüğünde dişetleri aşırı görünen (gummysmile) kişilerde son derece önemlidir.

Gülüş tasarımının bir diğer en önemli özelliği kişinin tedaviye başlamadan önce yapılacak olan dişleri ve gülüşünü en baştan görebilmesidir.Önceden alınan ölçü ve fotoğraflar hastamıza mock-up dediğimiz prova amaçlı ve tedavi sonucunu gösterecek olan dişlerin oluşturulmasını sağlar.

Tüm bunların değerlendirilmesi sonucunda kullanılacak olan materyale karar verilir.Gülüş tasarımında genellikle en çok kullanılan tedavi seçeneği porselen laminalardır(yaprak porselenler).Porselen laminalarda dayanıklılık ve estetik açıdan son derece doğal ve estetik sonuçlar elde etmekteyiz. Zirkonyum kuronlar, empress kuronlar, bonding ve estetik kompozit dolgular, inley-onley dolgular, diş beyazlatma (bleaching) da gülüş tasarımında sıkça kullandığımız tedavi seçenekleridir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Planlanıyor?

Gülüş ihtiyaçlarınızı anlamak için detaylı bir muayene ile başlıyoruz.
Size özel tedavi seçeneklerini içeren bir plan oluşturarak gülüş hedeflerinize ulaşmanızı sağlıyoruz.
Tedavi planını hayata geçiriyor ve süreci düzenli takip ederek istediğiniz gülüşe adım atmanızı sağlıyoruz.

Siz de Sağlıklı Bir Gülüşe Adım Atın!
Hemen Randevu Oluşturun.