TEDAVİLER

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma (Bleaching) estetik ve kozmetik dişhekimliğinde son yıllarda en çok uygulanan işlemlerden birisidir.

Diş Beyazlatma

Gülüş tasarımında da kullandığımız ve dişlerin renginde 3-4 tona kadar açılma sağladığımız bir tedavidir. En çok merak edilen sorulardan birtanesi dişlere zarar verip vermediğidir. Kesinlikle dişlerde hasara yol açmayan sağlıklı ve estetik bir uygulamadır. Dişlerinin şeklinden memnun fakat sadece renginin koyuluğundan şikayetçi olan hastalarımızda beyazlatma işlemi sonrası elde ettiğimiz estetik görüntü sayesinde başka birtedaviye gerek kalmadan güzel bir gülüş elde etmek mümkün olmaktadır. Dişlerde çay,kahve ve sigara kullanımına bağlı renkleşmelerin, ilaç kullanımına bağlı renkleşmelerin giderilmesinde son derece etkilidir.

Hekim kontrolü altında gerçekleştirilen diş beyazlatma işleminin uygulanma şekline göre iki tipi bulunur. Ofis tipi denilen (Power Bleaching) beyazlatma işlemi, klinik ortamda yapılan yaklaşık 1 saatlik bir işlemdir. Renklenmiş dişin dış yüzeyine sürülen beyazlatıcı jeller aktive edici özel bir ışıkla veya lazerle beraber uygulanır. Tek seansta 3-4 ton renk açılması sağlanır.

Bir diğer yöntem ise ev tipi (Home Bleaching) beyazlatmadır. Ev tipi beyazlatma işlemi öncesi kişiye özel bir beyazlatma plağı yapılır. Kişinin evde kolayca kendi başına uygulayabileceği bir işlemdir. Hazırlanan plağın içine konan beyazlatma jelleri, günde 4 – 8 saatlik zaman dilimlerinde takılarak dişlere uygulanır.

İki tedavi şeklinin kombine uygulanması yani önce klinik ortamda hekim kontrolü altında ofis tipi beyazlatma yapılması, sonrasında pekiştirme amaçlı ev tipi beyazlatmayla devam edilmesi dişlerde sağlanan beyazlığın maksimum derecede kalıcı olmasını sağlar.

Gülüş Tasarımı Nasıl Planlanıyor?

Gülüş ihtiyaçlarınızı anlamak için detaylı bir muayene ile başlıyoruz.
Size özel tedavi seçeneklerini içeren bir plan oluşturarak gülüş hedeflerinize ulaşmanızı sağlıyoruz.
Tedavi planını hayata geçiriyor ve süreci düzenli takip ederek istediğiniz gülüşe adım atmanızı sağlıyoruz.

Siz de Sağlıklı Bir Gülüşe Adım Atın!
Hemen Randevu Oluşturun.