TEDAVİLER

Porselen Laminate Veneer

Porselen lamina(Laminate veneer) ya da diğer adıyla yaprak porselenler gülüş tasarımında en sık uyguladığımız tedavi şeklidir.

Dişlerin sadece ön yüzeylerinde ortalama 0.3-0.7 mm inceltilerek yapılan ve sağlam diş dokusuna en az dokunarak yapılan , doğal dişe en yakın görünümü sağlayan estetik bir uygulamadır.

Dişlerdeki şekil bozukluklarının giderilmesinde, beyazlatmayla sonuç alınamamış koyu ve renkleşmiş dişlerde, diş arası boşlukların(diastemaların) kapatılması ve hafif çapraşıklıkların giderilmesinde son derece başarılı sonuçlar sağlarlar.

Tedaviye başlamadan öncelikle kişinin ağız ,çene ve yüz yapısına en uygun tedavi tasarlanır. Bu aşamada kişinin dişlerinin nasıl görüneceği belirlenir.Hastadan tedavi öncesi alınacak ölçüyle hazırlanacak mock-up dişler uygulanarak tedavi sonrası oluşacak görüntü kişiye en baştan gösterilir.Daha sonra dişler sadece ön yüzeylerden aşındırılır ve hassas bir ölçü materyali ile ölçü alınır. Dijital ortamda alınan modellere göre porselen laminalar hazırlanır ve prova edilir. Ortalama 2-3 seansta( maksimum 4-5 gün içinde) tüm tedavi bitirilir

Hastalarımız tedavi süresince geçici dişler kullanarak estetik ve fonksiyon açısından günlük hayatlarında herhangi bir sorun yaşamazlar.Porselen laminalar dişlerde en az aşındırma yaptığımız tedavi seçeneği olduğu için tedavi süreci ve sonrasında ağrı, hassasiyet gibi sorunlar kesinlikle yaşanmaz.

Yapıştırıldıktan sonra estetik, sağlamlık açısından dişle mükemmel bir bütün oluştururlar ve çok uzun yıllar renk ve şekil değişikliğine uğramadan sorunsuz bir şekilde kullanılırlar.

Gülüş Tasarımı Nasıl Planlanıyor?

Gülüş ihtiyaçlarınızı anlamak için detaylı bir muayene ile başlıyoruz.
Size özel tedavi seçeneklerini içeren bir plan oluşturarak gülüş hedeflerinize ulaşmanızı sağlıyoruz.
Tedavi planını hayata geçiriyor ve süreci düzenli takip ederek istediğiniz gülüşe adım atmanızı sağlıyoruz.

Siz de Sağlıklı Bir Gülüşe Adım Atın!
Hemen Randevu Oluşturun.