TEDAVİLER

Pembe Estetik
(Diş Eti Estetiği)

Estetik ve güzel bir gülüşe sahip olmak sadece beyaz ve düzgün dişler ile sağlanamaz.Bu dişlere uyumlu sağlıklı ve uygun oranda görünen diş etlerinin varlığı da gereklidir.

Diş etlerinde yapılan estetik uygulamalara pembe estetik denilmektedir. Diş estetiğini tanımlayan öğeler arasında dişetlerinin görünürlüğü, rengi,diş etinin diş ile olan seviyesi ve diş etlerinin sağlıklı olması gibi öğeler yer almaktadır.

Diş etlerinde estetik uygulama yapılabilmesi için öncelikle diş etlerinin sağlıklı olması gerekmektedir. Sağlıklı diş etlerinin görünümü açık pembe renkli, yüzeyi portakal kabuğu görüntüsünde hafif pütürlü şekildedir.Eğer diş etlerinde şişlik, kanama, koyu kırmızı bir görüntü var ise diş eti estetiği öncesinde diş etlerinin tedavisinin yapılması şarttır. Bu durumda öncelikle diş taşı temizliğinin (detertraj) yapılması gerekir.İlerlemiş dişeti hastalıklarında lokal anestezi altında uygulanan diş eti küretajı/ flap operasyonu gibi dişeti tedavileri gerekebilir.

Diş eti estetiği, yaş sınırlaması olmaksızın, diş eti ve diş yapısı tedaviye uygun olan herkes için uygulanabilen bir işlemdir.Dişeti gülümsemesine (gummy smile) sahip genellikle gülerken dişetleri çok fazla görünen kişilerde gülüş tasarımı planlanıyorsa diş eti estetiği tedavisi kesinlikle yapılması gerekir. Gingivektomi/ gingivoplasti, kuron boyu uzatma gibi pembe estetik uygulamalarıyla planlanan gülüş tasarımına uygun dişeti seviyeleri oluşturulur, dişetlerindeki seviye düzensizlikleri düzeltilir, dişlerin en uygun görünürlüğe sahip olması için dişetlerinin konumu ve görünürlüğü
ayarlanır. Dudakların konumunu ve dişetlerinin görünümünü en uygun noktaya getirmek için botoks uygulaması da son derece başarılı sonuçlar vermektedir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Planlanıyor?

Gülüş ihtiyaçlarınızı anlamak için detaylı bir muayene ile başlıyoruz.
Size özel tedavi seçeneklerini içeren bir plan oluşturarak gülüş hedeflerinize ulaşmanızı sağlıyoruz.
Tedavi planını hayata geçiriyor ve süreci düzenli takip ederek istediğiniz gülüşe adım atmanızı sağlıyoruz.

Siz de Sağlıklı Bir Gülüşe Adım Atın!
Hemen Randevu Oluşturun.